Detektyw

Detektyw Obálka knihy Detektyw
Nic Pizzolatto
kryminał, dreszczowiec
HBO
serial (1. sezon)
Nic Pizzolatto
Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan
Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Nic Pizzolatto, Steve Golin

Dwaj byli detektywi są przesłuchiwani po latach w sprawie śledztwa, które prowadzili. Po siedemnastu latach pojawiają się zabójstwa podobne do tych, w sprawie których kiedyś prowadzili śledztwo. Dochodzą do wniosku, że wtedy nie wykryli wszystkich sprawców. Postanawiają wznowić swoje śledztwo. Tym bardziej, że wyraźnie komuś zależy by mylić tropy i objąć tajemnicze zabójstwa swoistą zmową milczenia. Kolejne dwa sezony są odrębnymi fabułami.

“Detektyw” to jeden z najbardziej popularnych seriali. Od 2014 roku powstały już trzy kolejne sezony i być może powstaną następne. Być może o sukcesie i utrzymaniu wysokiego poziomy decyduje to, że każdy sezon, składający się z ośmiu odcinków, stanowi odrębną całość fabularną. Zatem nie ma pokusy eksploatowania bez końca tych samych aktorów i rozwijania w nieskończoność tych samych wątków. Doskonale bowiem wiemy, że większość popularnych seriali umiera z powodu nudy i schematyzmu.

Woody Harrelson i Matthew McConaughey przedstawiają nam bardzo emocjonującą i klimatyczną historię, której akcja umieszczona jest w południowej Luizjanie. W tle mamy małe miasteczka i wsie, biedę południowego środkowego zachodu i zacofanie. Z drugiej strony jest elita sprawująca władzę, politycy i biznesmeni oraz ich makabryczne zainteresowania. Dwaj policjanci, a potem byli policjanci wydają się całkowicie bez szans, a pomimo swoich słabości i wad, nie poddają się. Nie można powiedzieć, że ich udziałem staje się jednoznaczne zwycięstwo.

Warto serial “Detektyw” obejrzeć. Po pierwsze, świetny i nieco obsesyjny klimat stworzony przez obu głównych aktorów. Po drugie, doskonała muzyka. No i oczywiście nie tylko świetnie poprowadzona fabuła, ale też mistrzowsko pokazany świat amerykańskiej prowincji. Kolejne dwa sezony również zbierają dobre opinie. Nastawcie się zatem na dwadzieścia cztery odcinki, ponieważ tyle ich będzie łącznie.

Oceń recenzowany tytuł:
9.00 avg. rating (86% score) - 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code