Kto czyta, nie błądzi.

Matka

Matka Obálka knihy Matka
Andrea Berloff
film sensacyjny
Netflix
2023
film
Niki Caro
Jennifer Lopez, Lucy Paez, Omari Hardwick, Joseph Fiennes
Jennifer Lopez i inni

Ścigana przez niebezpiecznych wrogów wyszkolona zabójczyni wychodzi z ukrycia, aby chronić córkę, którą wiele lat wcześniej oddała do adopcji dla jej bezpieczeństwa. Jednak dawni wrogowie nie składają broni.

Film „Matka” sprzed zaledwie dwóch tygodni to nowa produkcja z Jennifer Lopez w roli głównej, która obiecuje połączenie feministycznych akcentów z elementami kina akcji. Niestety, choć film ten ma swoje plusy, jego niedoskonałości fabularne niestety rozciągają akcję do granic nudy. Jennifer Lopez wciela się w postać Silvii, która postanawia ochronić swoją córkę przed niebezpieczeństwem. Jest byłą agentką CIA. Walczyła też w Afganistanie. To feministyczne przesłanie jest jednym z mocniejszych atutów filmu. Silvia jest przedstawiona jako postać, która nie tylko niezależnie podejmuje decyzje, ale także wykorzystuje swoje umiejętności i determinację, aby stawić czoła przeciwnościom.

Niestety, pomimo obiecującego początku, „Matka” cierpi na niedoskonałości fabularne. I nie pomaga filmowi ani reżyserka Niki Caro, ani fakt, że Jennifer Lopez jest również producentką. Niektóre wątki są przedstawione w sposób niewystarczająco spójny. Inne ledwie zarysowane. Wielokrotnie czułem się znużony, czekając na rozwinięcie wątków lub bardziej emocjonujące momenty.Chociaż jest kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji, większość zdarzeń można przewidzieć na długo przed ich nastąpieniem. Brak innowacyjności w tej dziedzinie sprawia, że „Matka” staje się przewidywalnym i niezbyt interesującym filmem.

Jednak warto docenić wysiłek, jaki włożono w produkcję filmu. Sceny walki są dynamiczne, a Jennifer Lopez daje z siebie wszystko, aby przekonać widza do roli Silvii. Jej charakterystyczny styl i zaangażowanie w postać są zauważalne i pomagają podtrzymać zainteresowanie filmem pomimo jego wad. Film powinni docenić miłośnicy kina akcji, w którym mało się mówi, a dużo strzela. Sceny walki w alaskańskiej dziczy są doskonałe. A główna bohaterka koncertowo spuszcza łomot tym złym.

Print Friendly, PDF & Email