Kto czyta, nie błądzi.

Black Knight

Black Knight Obálka knihy Black Knight
Ui-seok Jo
fantastyka, dystopia
Netflix
2023
miniserial
Ui-seok Jo
Woo-bin Kim, Jang-yeong Yoo, Yoo-seok Kang, Seung-heon Song
Ui Seok Cho

Legendarny kurier 5-8 posiadający wyjątkowe umiejętności walki okazuje się jednym z przywódców podziemnego ruchu oporu przeciw chciwej korporacji, która stała się ważniejsza niż rząd. A wszystkie wydarzenia rozgrywają się w postapokaliptycznym świecie.

„Black Knight” to serial produkcji koreańskiej, który zapewnia dużo dynamicznych scen walki wręcz i umiejętnie eksploruje postapokaliptyczny dystopijny świat, rozgrywający się za pięćdziesiąt lat w przyszłości. Mimo że ma kilka mocnych stron, nie udało mu się całkowicie uniknąć pułapek stereotypowej fabuły. Jednym z największych atutów serialu są niewątpliwie jego imponujące sceny walki wręcz. Choreografia jest dynamiczna i dobrze skoordynowana. Dostarcza widzom solidną dawkę adrenaliny. Mistrzowsko wyreżyserowane pojedynki pomiędzy bohaterami i antagonistami są widowiskowe i trzymają w napięciu. W tym aspekcie serial z pewnością spełnia oczekiwania fanów akcji.

Niestety, gdzieś po drodze „Black Knight” wpada w sidła stereotypów. Fabuła serialu opowiada o postapokaliptycznym świecie, w którym środowisko nie nadaje się do życia. Kurierzy dowożą tlen i żywność.Mimo potencjału oryginalnej historii, wydarzenia są przewidywalne i nieoryginalne. Główni bohaterowie „Black Knight” są jednowymiarowi, choć odgrywają swoje role z determinacją. Ich wydolność fizyczna i umiejętności walki przyciągają uwagę widza. Niestety, rozwinięcie postaci pozostawia wiele do życzenia. Trudno związać się z głównym bohaterem, który sprawia wrażenie postaci wyciętej z komiksu. Sama walka to za mało.

Jeśli chodzi o produkcję, warto zauważyć wysoką jakość wizualną serialu. Na pewno przekonuje cenografia postapokaliptycznego świata, a efekty specjalne są mocną stroną filmu. Zdjęcia są starannie skomponowane, a kolorystyka buduje odpowiedni nastrój. Ścieżka dźwiękowa również podkreśla atmosferę serialu i doskonale wpasowuje się w akcję. Serial nie epatuje okrucieństwem i nadaje się dla młodzieży. Natomiast brakuje mu oryginalności. A psychologia postaci szwankuje.

Print Friendly, PDF & Email