Autorski przewodnik kulturalny

Belfer

Belfer Obálka knihy Belfer
Immogen Grey (t. 1)
Katerina Diamond
kryminał, thriller
Zysk i S-ka
2017
książka, epub, mobi
368

Dyrektor szkoły otrzymał paczkę i wiedział, że to koniec. Wkrótce w szkole znaleziono jego ciało na sznurze. Czy się powiesił? A jeśli tak to dlaczego? Detektywi Grey i Miles to para policyjnych nieudaczników, których odsuwa się początkowo od śledztwa. Ale czy na pewno tak jest?. W miarę rozwoju akcji pojawiają się nowe morderstwa. Poznajemy też nowe postaci i nie wiadomo jaki jest ich związek z wydarzeniami. Coraz więcej nowych tajemnic i zagadek trafia do pary policjantów, która zaczyna rozumieć, że nikomu nie można ufać. W tej książce nic nie jest takie, jakie się wydaje. A zakończenie jest całkowicie zaskakujące.

„Belfer” Kateriny Diamond zapowiada się jak klasyczny kryminał. Dyrektor szkoły otrzymał paczkę i wiedział, że to koniec. Pojawia się tajemnica i mamy pierwszą ofiarę morderstwa. Zaraz potem poznajemy policjanta Milesa, który jest czarną owcą i nieudacznikiem, który jakiś czas temu przez zaniedbanie i pijaństwo utracił dowody przeciw handlarzowi narkotyków. Do pomocy przydzielają mu policjantkę przeniesioną z innego komisariatu, która również miała problemy. Oboje są więc policyjnymi odrzutami.

Książka wciąga, choć początkowo akcja toczy się nieśpiesznie. Poznajemy kolejne osoby i zastanawiamy się, jaki jest ich związek z głównym tematem. Czy łączy ich udział w zbrodni, czy okażą się ofiarami, a może świadkami?

Nikt nie jest niewinny

W miarę rozwoju akcji przekonujemy się, że każda postać, która się w niej pojawia, ma swoją tajemnicę. Nikt nie jest tak całkiem niewinny. Przewinienia, które można przypisać występującym w książce osobom, to nie jest przejście przez jezdnię na czerwonym świetle. Z drugiej strony zaczynamy poznawać bardzo mroczne tajemnice angielskiego miasta. Tajemnice, które narodziły się w odległej przeszłości. Ogrom zbrodni, które odkrywają policjanci jest wręcz niesamowity, a są także zbrodnie nieodkryte. Zwykle uważamy, że skoro popełniono zbrodnię, to musi ona zostać ukarana. Jednak czy kara będzie oznaczała sprawiedliwość? Każda kolejna strona książki przynosi nowe i zaskakujące wydarzenia. Zmusza do refleksji. A zakończenie zaskoczy wszystkich.

Print Friendly, PDF & Email