Autorski przewodnik kulturalny

Ekstremista

Ekstremista Obálka knihy Ekstremista
Gerard Edling
Remigiusz Mróz
kryminał
Filia
2021
książka, epub, mobi
464

Ekstremista to trzeci tom cyklu, którego bohaterem jest prokurator Gerard Edling. Teraz już były prokurator. Kolejną zagadkę kryminalną poznaje na prośbę Małgorzaty Rosy, dziennikarki i kobiety, z którą kiedyś był związany. W Opolu zniknęła młoda dziewczyna pozostawiając po sobie kartę tarota. Dlaczego? Czy to ma znaczenie?

Każdy, kto czytał powieści Remigiusza Mroza, wie, że to pisarz bardzo płodny. Spektrum jego zainteresowań jest bardzo szerokie. Często jego powieści stanowią cykle, a poszczególne tomy łączą się ze sobą. “Ekstremista” też jest częścią cyklu. Główną postacią tej i dwóch poprzednich powieści jest prokurator Gerard Edling. Postać skomplikowana, a czasem niezbyt sympatyczna. Edling ma niekiedy dość indywidualny pogląd na sprawiedliwość.

Wszyscy wiedzą, że Mróz pisze nierówno. Niektóre jego powieści potrafią sprawić niemiłą niespodziankę nawet zagorzałym fanom pisarza. Jednak cykl z Gerardem Edlingiem należy do lepszych w twórczości tego autora. Ponieważ to pełnokrwisty kryminał, więc można śledzić akcję, nie znając poprzednich tomów. Aby jednak poznać prawdę o skomplikowanych relacjach bohaterów, warto sięgnąć po poprzednie tomy.

“Ekstremista”, poza wartką akcją, ma jeszcze jedną zaletę. Zawsze czytelnicy kryminałów lubią zgadywać rozwiązanie. Do takiej zabawy zaprasza nas i teraz autor. Jednak tym razem nie będzie to prosta zabawa, a Mróz pokazuje, że potrafi być mistrzem suspensu. Choć sam należę do czytelników dość wybrednych, to tę powieść polecam gorąco.

A sprawa zaczyna się tak banalnie. Znika maturzystka. Wszyscy sądzą, że uciekła z domu. Tylko dziennikarka Małgorzata Rosa zwraca uwagę na pozostawioną wśród jej rzeczy kartę tarota. Intuicja podpowiada jej, że to ma znaczenie. Były prokurator Gerard Edling początkowo jej nie wierzy. Jednak wkrótce pojawia się kolejna karta tarota. I kolejna. A bohaterowie zostają wciągnięci w jakąś perwersyjną grę przestępcy. A zakończenie na pewno was zaskoczy.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
10.00 avg. rating (91% score) - 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code