Kto czyta, nie błądzi.

Niewybaczalne

Niewybaczalne Obálka knihy Niewybaczalne
Izabela Janiszewska
kryminał
Czwarta Strona
2021
książka, epub, mobi
416

Zuzanna dowiaduje się o śmierci ojca. Jako jego jedyna córka musi poradzić sobie z uporządkowaniem jego spraw i natrafia na starą historię sprzed dwudziestu pięciu lat. Dowiaduje się, że jej matka zginęła całkiem niedawno, choć kobieta sądziła inaczej. Bohaterka jest zmuszona zmierzyć się z dawnymi tajemnicami, których dziś nikt już nie chce rozgrzebywać.

„Niewybaczalne” to kolejna powieść Izabeli Janiszewskiej. Autorka buduje w swych książkach interesujące i nietuzinkowe postaci kobiece. Tym razem główną postacią jest Zuzanna, która pewnego dnia dowiaduje się o śmierci ojca. Przeglądając dokumenty, zauważa informacje dotyczące jej matki i ze zdumieniem odkrywa, że kobieta żyła całkiem niedawno. Zaś zginęła w podejrzanych okolicznościach jako pacjentka zakładu psychiatrycznego.

Czego jeszcze Zuzanna nie wie o historii swojej rodziny? Dlaczego ojciec ją okłamywał? Co stało się naprawdę dawno temu w mieście, w którym bohaterka spędziła kilka pierwszych lat życia? Zuzanna udaje się w podróż i zaczyna odkrywać nie tylko swoje tajemnice, co nie zjednuje jej sympatii mieszkańców miasteczka. Nawiązuje kontakt z emerytowaną prokuratorką, która kiedyś prowadziła śledztwo w sprawie tajemniczego zabójstwa trzech chłopców.

Dwadzieścia pięć lat temu mały chłopiec nagle znika z zasięgu wzroku matki w domu towarowym. Choć szybko wszyscy zaczynają szukać, nie mogą znaleźć dziecka. Kilka godzin później poza miastem zostają znalezione zwłoki chłopca. Ale nie tylko jego. Prócz niego ktoś zamordował też dwóch innych nieco starszych chłopców. Policyjne śledztwo kręci się w kółko. Gdy bohaterka po dwudziestu pięciu latach zaczyna drążyć starą sprawę, wychodzą na wierzch różne podejrzane okoliczności.

„Niewybaczalne” to nie tylko pasjonująca historia kryminalna, mająca swój początek w czasach, gdy Polska zmieniała się błyskawicznie po upadku PRL. To także ciekawa historia osobista, o tym jak ludzie nieraz najbliżsi okłamują innych, kierując się subiektywnie pojętą troską o dobro rodziny.

Print Friendly, PDF & Email