Autorski przewodnik kulturalny

Trzecia siostra

Trzecia siostra Obálka knihy Trzecia siostra
Louise Jensen
kryminał
Burda Książki
2020
książka, epub, mobi
432

Trzy siostry Sinclair. W zasadzie przyrodnie siostry. W dzieciństwie zostały porwane. To wydarzenie stało się nieustającą przyczyną problemów psychicznych trzech sióstr. Jedna nie może funkcjonować bez wsparcia terapeutów, druga ma problemy z alkoholem, trzecia nie potrafi ułożyć sobie życia osobistego. Ale to nie jest koniec historii, tylko jej początek.

Louise Jensen jest młodą jeszcze, a już bardzo znaną autorką. Kilka lat temu napisała bestsellerową powieść “Siostra”. Ta książka utrzymywała się w czołówce w 2016 roku. Potem ukazała się książka “Surogatka”, a obecnie dostajemy kolejny mrożący krew w żyłach kryminał “Trzecia siostra”. W tej powieści są trzy bohaterki. Leah jest mężatką i matką kilkuletniego syna, o którego panicznie się lęka. Pozornie perfekcyjna pani domu, a naprawdę jeden wielki kłębek nerwów. Jej bliźniaczka Marie została aktorką i prowadzi raczej nieuporządkowane życie. Nadużywa alkoholu. Starsza od nich Carly czuje się najbardziej winna, że nie uratowała wówczas sióstr.

Zbliża się rocznica wydarzeń z dzieciństwa, a na dodatek dowiadujemy się, że sprawca ich nieszczęścia właśnie wychodzi z więzienia. Powoli w kolejnych rozdziałach opadają zasłony tajemnic utkane z niedopowiedzeń, zagadek i hipokryzji. Wraz z bohaterkami cofamy się w czasie i na nowo przeżywamy porwanie. Prawda, którą poznamy na końcu okaże się szokująca, a opowieść nie dla wszystkich zakończy się happy endem. Siostry mają też inne problemy, które wpływają na sytuację.

Powieść “Trzecia siostra” jest trzymającą w napięciu historią kryminalną, a także doskonałym remedium na nudne jesienne wieczory spędzane z konieczności w izolacji. Kwarantanna? Proszę bardzo, wersję elektroniczną kupicie bez wychodzenia z domu. Ta książka to jednak nie tylko mistrzowsko poprowadzona intryga kryminalna. Autorka pokazuje nam historię, która udowadnia nam, że naprawienie błędów przeszłości zawsze jest trudne. A czasami bywa niemożliwe. A na pewno zawsze jest spóźnione. Tajemnice, kłamstwa, hipokryzja to nie jest dobry budulec relacji między ludźmi. Życie sióstr Sinclair po porwaniu nie było łatwe, ale dopiero dwadzieścia lat później ta emocjonująca historia znalazła rozwiązanie.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
8.00 avg. rating (80% score) - 3 votes

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code