Kto czyta, nie błądzi.

Vita Nostra

Vita Nostra Obálka knihy Vita Nostra
Marina i Siergiej Diaczenko
fantastyka, literatura dla młodzieży
Solaris
2008
książka, mobi, epub
496

Instytut Technologii Specjalnych nie widnieje w żadnym spisie uniwersytetów i mieści się gdzieś na peryferiach, a dostać się do takiej szkoły mogą tylko osoby o specyficznych predyspozycjach. Saszka spotyka dziwnego mężczyznę, który odmienia jej życie, staje studentką tej dziwnej szkoły.

„Vita nostra” to zaskakująca powieść fantastyczna duetu autorów, Mariny i Siergieja Diaczenko. Historia opisana w książce jest intrygująca i niezwykle oryginalna. Główna bohaterka, Sasza, jest młodą dziewczyną. Spotkanie z dziwnym mężczyzną zmienia jej życie. Odtąd jej światem stanie się tajemnicza i niezrozumiała rzeczywistość Instytutu Technologii Specjalnych. Uczelni, której nie ma w spisie uniwersytetów. Zaś studenci muszą nauczyć się mówić „magią” – językiem, który wpływa na ich życie i rzeczywistość w nieznany dotąd sposób. Przedstawienie magii jako języka jest niezwykle oryginalnym podejściem i sprawia, że ​​cała historia staje się intrygująca.

Główny temat powieści dotyczy procesu dojrzewania i transformacji, zarówno emocjonalnej, jak i intelektualnej. A to oznacza, że bohaterowie przechodzą trudne i czasem przerażające doświadczenia. Książka bada pytania o tożsamość, wolność i odpowiedzialność w sposób, który zmusza czytelnika do głębszych refleksji nad własnym życiem i wyborami. Autorzy tworzą niesamowity klimat, który pochłania czytelnika od pierwszych stron i nie pozwala mu oderwać się od książki. Jednakże, warto zaznaczyć, że ta powieść może być wymagająca pod względem języka i treści.

Bohaterowie są dobrze wykreowani i rozwijają się w miarę jak fabuła się rozwija. Sasza jest postacią, którą można z łatwością polubić i zrozumieć, a jej podróż przez realia Instytutu Technologii Specjalnych stanowi serce powieści. Inni bohaterowie, zarówno studenci, jak i nauczyciele, dodają głębi i tajemnicy całej historii.

„Vita nostra” to książka, która nie tylko dostarcza czytelnikowi emocjonującej przygody, ale również zachęca do refleksji nad życiem, tożsamością i znaczeniem słów. Jest to literatura wysokiej jakości, która zasługuje na uwagę wszystkich miłośników fantastyki. A także literatury młodzieżowej. Powieść ma wymiar uniwersalny, choć uważny czytelnik dostrzeże tam elementy charakterystycznie rosyjskie. Takie, które są konglomeratem doświadczeń sięgającym czasów socjalizmu.

Print Friendly, PDF & Email