Kto czyta, nie błądzi.

Another Life

Another Life Obálka knihy Another Life
Aaron Martin
science-fiction
Netflix
2019
serial
Omar Madha, Sheree Folkson, Mairzee Almas, Allan Arkush, Metin Hüseyin
Katee Sackhoff, Justin Chatwin, Samuel Anderson, Blu Hunt, A.J. River,a Jake Abel, Alex Ozerov, Alexander Eling, Elizabeth Ludlow
Katee Sackhoff, Aaron Martin

Na Ziemi pojawia się UFO. Jeden z bohaterów Eric Wallace jest naukowcem, którego zadaniem jest próba kontaktu z artefaktem. W tym samym czasie jego żona Niko Breckinridge wyrusza jako dowódca kosmicznego statku "Salvare" w rejon kosmosu, z którego przybył obcy artefakt, aby przeprowadzić rekonesans na miejscu. Załoga statku musi się zmierzyć z wieloma zaskakującymi przeciwnościami podczas swej podróży.

W czasach mojej młodości filmów z gatunku science-fiction było jak na lekarstwo. U schyłku PRL pojawiło się, co prawda, nieco amerykańskich produkcji, ale nadal to było mało. Może dlatego na każdą pozycję z gatunku fantastyki naukowej rzucam się jak Reksio na kość. Przeważnie jednak spotyka mnie rozczarowanie. Nie inaczej stało się i tym razem, gdy włączyłem serial „Another Life”.

Do serialu przyciąga na pewno nazwisko aktorki grającej główną rolę, Katee Sackhoff, która jest jednocześnie producentką serialu. To znana postać. Widzowie pamiętają ją z kultowego serialu „Battlestar Glactica” a potem z roli w „Riddicku”. Niestety spotyka nas rozczarowanie. I nie jestem w tym sądzie odosobniony. Katee Sackhoff w roli Niko to jakaś totalna pomyłka. Ale to jeszcze nie koniec. Serial jest mieszanką rozmaitych książek, seriali i filmów. „Obcy – ósmy pasażer Nostromo” przychodzi na myśl, gdy pozaziemski wirus wybebesza układ nerwowy jednej z bohaterek, wijąc się malowniczo po podłodze.

Od samego początku narażeni jesteśmy na atak kompletnie nielogicznych zachowań bohaterów. Najpierw bohaterowie lądują na bliżej nieznanej, planecie, a ta dziwnym trafem ma atmosferę podobną do ziemskiej. Odsłaniają hełmy i zarażają się wirusem pochodzenia pozaziemskiego. A już w następnym odcinku znów lądują na kolejnej planecie i co robią? Oczywiście beztrosko wychodzą na jej powierzchnię spokojnie oddychając lokalnym powietrzem. W rankingu knotów Netflixa „Another Life” przewyższa nawet serial Zagubieni w kosmosie. Tamten przynajmniej dla dzieci się nadawał.

Print Friendly, PDF & Email