Autorski przewodnik kulturalny

Wychowane przez wilki

Wychowane przez wilki Obálka knihy Wychowane przez wilki
Aaron Guzikowski
fantastyka
HBO
2020
serial
Ridley Scott, Luke Scott, Alex Gabassi, Sergio Mimica-Gezzan, James Hawes
Amanda Collin, Abubakar Salim, Travis Fimmel, Winta McGrath, Felix Jamieson, Niamh Algar
Ridley Scott

Ziemia jest prawie całkowicie zniszczona. Na odległą planetę zostaje wysłany statek kosmiczny ze specjalną misją. Dwa androidy zwane Matką i Ojcem mają szczególne zadanie. Ta planeta ma się stać początkiem nowej ludzkości. Jednak ziemskie problemy i konflikty przenoszą się także w kosmos. Ziemska wojna, emocje ludzi, miłość i nienawiść.

Gdy widz zobaczy nazwisko Ridleya Scotta w czołówce nowego serialu, to jest pewien, że otrzyma historię niezwykłą i pasjonującą. Tak też zapowiadał się serial „Wychowane przez wilki”. Akcja rozpoczyna się gdy ze zniszczonej wojnami Ziemi wyrusza specyficzna arka. Na jej pokładzie są dwa androidy. Nazywają się Ojciec i Matka. Wiozą ze sobą zarodki, które mają dać początek nowej ludzkości na geopodobnej planecie Kepler 22B.

Wojny, które zniszczyły Ziemię, były wojnami między wyznawcami Sola, zwanych mitraitami, a ateistami. Ci ostatni przegrali. Dlatego wysłali arkę w kosmos. Ale mitraici podążają w tym samym kierunku. Ridley Scott znany był już z wielu wybitnych produkcji i po filmach “Obcy – ósmy pasażer Nostromo” oraz “Łowca androidów” oraz świetnie wyreżyserowanym „Marsjaninie”, mogliśmy oczekiwać kolejnej wybitnej produkcji. Jednak nie wszystko poszło tak, jak powinno.

Dziesięć odcinków pierwszej serii przynosi więcej pytań i wątpliwości, niż odpowiedzi. Serial ma świetną, mroczną atmosferę. Amanda Collin i Abubakar Salim w rolach androidów są doskonali. Travis Fimmel – niezapomniany Ragnar Lodbrok z „Wikingów” – też tworzy interesującą kreację, a mimo to czegoś brakuje.

„Wychowane przez wilki” zapowiadały się bardzo dobrze, lecz z odcinka na odcinek serial był coraz słabszy. Być może całość zostanie uratowana przez drugi sezon, który ma powstać w ciągu następnych dwóch lat. Zobaczymy.

Print Friendly, PDF & Email

Komentarz do “Wychowane przez wilki”

Możliwość komentowania została wyłączona.