Autorski przewodnik kulturalny

Czyściec niewinnych

Czyściec niewinnych Obálka knihy Czyściec niewinnych
Karine Giébel
kryminał, thriller
Sonia Draga
2015
książka, epub, mobi
504

Gang czworga przestępców dokonuje zuchwałego napadu na sklep jubilerski, ich łupem padają wyroby warte blisko 30 milionów euro. Jednak nie wszystko się udaje, jeden z przestępców zostaje ranny, więc bandyci zmuszają lekarkę weterynarii z małego francuskiego miasteczka, by zajęła się ich rannym kompanem. Zatrzymując się w jej posiadłości, pojęcia nie mają, że już wkrótce przeżyją coś gorszego niż piekło.

“Czyściec niewinnych” to thriller szczególny. Sandra, lekarka weterynarii z małego francuskiego miasteczka na prowincji zostaje zmuszona udzielić pomocy rannemu przestępcy. Gang, który wcześniej dokonał zuchwałego napadu na sklep jubilerski i zgarnął łup wartości 30 milionów euro, zatrzymuje się w jej domu. Ranny jest młodszy brat szefa grupy, który lekarce Sandrze stawia ultimatum. Jeśli nie przeżyje jego brat, nie przeżyje i ona.

Czytelnik ma wrażenie, że już nic gorszego wydarzyć się nie może. Jednak jest to dopiero początek długiej i skomplikowanej fabuły. Pomiędzy przestępcami do chodzi do rozłamu i w jego wyniku ginie jeden z bandytów. Zdeterminowani i przestraszeni recydywiści nie zdają sobie jednak sprawy, co ich czeka w niedługim czasie. Gdy z podróży wraca mąż lekarki, bandyci związują również i jego. Myślą, że jest on oficerem żandarmerii, bo tak im powiedziała Sandra

Przestępcy nie mają jednak pojęcia jak mroczne tajemnice skrywa wiejska posiadłość, do której mieli pecha trafić. Nie mają też pojęcia, że czeka ich coś gorszego niż piekło. Już wkrótce okaże się, że przeżyją wszystko, co najgorsze i w końcu niektórzy tego nie przeżyją. Czyściec niewinnych? Raczej piekło dla winnych i niewinnych.

To jest książka dla dorosłego i odpornego czytelnika. Ilość opisanych w niej okrucieństw znacznie przewyższa wszystko to, co zwykle nawet w mrocznych thrillerach możemy przeczytać. Na dodatek trudno w przypadku tej powieści znaleźć szczęśliwe zakończenie. Nawet ci, którzy z tej potwornej przygody wychodzą cało, zostają naznaczeni na całe życie. To powieść o tym, że przemoc rodzi przemoc. Okrucieństwo skutkuje okrucieństwem. Nie ma tu ani szczypty optymizmu.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
8.00 avg. rating (81% score) - 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code