Autorski przewodnik kulturalny

Old Guard

Old Guard Obálka knihy Old Guard
Greg Rucka
fantastyka, sensacja
Netflix
2020
film
Gina Prince-Bythewood
Charlize Theron, KiKi Layne, Marwan Kenzari, Luca Marinelli, Harry Melling

Sensacyjny film z fantastyczną fabułą opartą o znany komiks. Superbohaterowie, z Andromachą Scytyjską jako szefową - w tej roli Charlize Theron, są nieśmiertelni i od wieków żyją, wykonując rozmaite zadania. Każde z ich niebezpiecznych zadań w jakiś sposób czyni świat trochę lepszym miejscem. Andromacha jest wśród nich najstarsza i to ona pierwsza zacznie tracić nieśmiertelność.

Wakacje to doskonały czas by obejrzeć kilka rozrywkowych filmów. “Old Guard” to jeden z nich. Nie oczekujcie jednak zbyt wiele. Film zrealizowano na podstawie popularnego komiksu i jest to typowo przygodowo-sensacyjna rozrywka. Tyle tylko, że mamy do czynienia po raz kolejny z motywem superbohaterów. Przywódczynią grupki nieśmiertelnych komandosów jest Adromacha Scytyjska, najstarsza z nich. Każde zadanie, jakie nieśmiertelni wykonują, czyni świat nieco lepszym miejscem. Niestety warunkiem powodzenia ich akcji jest anonimowość. Tymczasem ich tajemnica zostaje odkryta przez byłego agenta CIA, który pracuje dla pazernego i pozbawionego skrupułów szefa korporacji medycznej.

“Old Guard” jest o tyle nietypową opowieścią o superbohaterach, że skupia się na fragmencie ich losów, gdy muszą walczyć by nie stać się wiecznymi więźniami psychopatycznego prezesa korporacji. Oczywiście nie zabraknie popisowych scen akcji, doskonałych efektów specjalnych, walk i wybuchów oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ale nie oszukujmy się to tylko czysta rozrywka, a przekaz ideowy jest wyłożony wprost na talerzu niczym idee prezentowane we wiadomościach telewizji Kurskiego.

Charlize Theron jest doskonała w roli przywódczyni nieśmiertelnych. Należy do aktorek, które potrafią najbardziej banalną role wypełnić emocjami i osobowością. Film nie jest kinem ambitnym. Jednak możemy w tym wypadku mówić o dobrym i porządnie zrealizowanym filmie akcji. Nie będziecie się nudzić. A jeśli zatęsknicie za kolejną dawką fantastyki, to możecie sobie przypomnieć którąś ze starszych produkcji Netflixa.

Print Friendly, PDF & Email
Oceń recenzowany tytuł:
7.00 avg. rating (76% score) - 1 vote

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code